Федорова Оксана Василівна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прізвище, ім'я, по батькові: Федорова Оксана Василівна

Фото

Місце роботи: Вапнярський ліцей №2 Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області

Посада: вчитель основ здоров’я та Захисту України

Стаж: 32 роки

Мої інтереси: професійний розвиток, музика, подорожі, кулінарія.

Мої досягнення: пройшла дистанційне навчання в онлайн-курсах обсягом 171 академічна година, курси підвищення кваліфікації вчителів основ здоров'я і вчителів захисту України (основи медичних знань). Брала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Формування цифрової компетентності педагогічних працівників". Пройшла тестування на національній онлайн-платформі ДІЯ. Цифрова освіта.

Контактна інформація

Мобільний телефон: +3809722833361

Електронна пошта: oksana.fov29.03@gmail.com

Інформаційна картка

Прізвище, ім’я, по батькові Федорова Оксана Василівна
Посада Вчитель основ здоров’я та Захисту України
Місце роботи Вапнярський ліцей №2 Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області
Освіта Вінницьки державний педагогічний інститут, рік закінчення навчання – 1994р.
Самоосвіта курси Онлайн-курси:

«Безпечний простір» (№1637, 2022р.);

«НУШ в дії. Оцінювання в 5 класах Нової української школи» (№225493, 16 серпня 2022р.);

«Цифрові інструменти Google для освіти» (№GDTfE-01-02414, 8 серпня 2022р.);

«Перша домедична допомога в умовах війни» ( 07.08.2022р.);

«Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (31.07.20222р.);

«Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості» (14.01.2022р.);

«Професійна діяльність вчителів ЗЗСО на засадах Концепції «Нова українська школа»» (№H22/720, 19.11.2022р.);

«Нова українська школа:перехід на наступний рівень» (№H36/554, 17.12.2021р.)

«Цифрограм для вчителів» (07 липня 2021р.).

Курси підвищення кваліфікації:

«Вчителів основ здоров’я» (ВА02139682/079288-22, 15-18.02.2022р.);

«Вчителів Захисту України» (ВА02139682/068096-21, 11-14.05.2021р.);

«Вчителів основ здоров’я» (ВА02139682/057374, 20-23.10.2020р.).

конференції


Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування цифрової компетентності педагогічних працівників» (№ci19d3-166, 19 грудня 2022р.).
Педагогічний стаж 32 роки
Кваліфікаційна категорія Вища кваліфікаційна категорія
Посилання на відеорезюме https://youtu.be/8jJk7o8qAog

Педагогічна ідея

Реалізація наскрізної лінії «Здоров’я і безпека» в освітньому процесі на уроках основ здоров’я

    Реалізовуючи методичну тему я ставлю собі за мету: виховання у дітей свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного, соціального духовного та психічного  здоров'я . Тому, керуючись в своїй роботі принципами взаєморозуміння і поваги, любові до дитини, формуючи життєтворчі та здоров'язбережувальні компетентності, допомагаю учням якнайповніше себе проявити, реалізувати свій творчий потенціал.   Створення гуманної атмосфери, ситуацій успіху, психологічного комфорту в ході уроку сприяє формуванню бережного ставлення до здоров'я один одного, чуйності, вміння працювати в команді, сприяє саморозвитку та творчому зростанню учнів.

  Життєвотворча та здоров'язберігаюча спрямованість моєї діяльності як вчителя основ здоров'я передбачає:

• створення такого освітнього простору, в якому кожна дитина мала б можливості для власного життєтворення та власної життєдіяльності;

• різні форми організації освітньої діяльності з урахуванням її психологічного і фізіологічного впливу на організм школярів;

• розробку та реалізацію проектів і програм з формування культури здоров'я та профілактики шкідливих звичок;

• педагогічну допомогу учням у формуванні доброзичливих i справедливих стосунків у колективі; організацію заходів спрямованих на зміцнення здоров'я учнів і вчителів.

  З цією метою я намагаюся об'єднати зусилля фахівців всіх зацікавлених установ та організацій, педагогів закладу, батьків (шляхом проведення  сумісних свят дітей та батьків).

  Концепцією Нової української школи визначено наскрізні змістові лінії та обов'язкові результати навчання, спрямовані на досягнення учнями певних життєвих компетентностей.  Виконуючи практичні вправи, передбачені навчальною програмою, розвиваю вміння робити власні узагальнюючі висновки. Глибину, творчий характер таких висновків обов'язково враховую при виставленні комплексної оцінки за урок. Практикую рецензування відповідей та висновків учнів іншими учнями. Домашні завдання даю переважно творчого характеру та диференційовані (за бажанням учня).  Відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень намагаюся позитивно оцінити кожний крок учня. Використовую оцінку як інструмент підтримки і заохочення для досягнення позитивних змін у знаннях, вміннях і реальній поведінці.  Найвищим балом оцінюється самостійний аналіз учнем інформації щодо збереження життя і здоров'я, правильний вибір моделі поведінки, конструктивне вирішення певної проблемної ситуації. Вважаю, що власне реальна діяльна поведінка людини у конкретній ситуації є підтвердженням набуття тих чи інших життєвих компетентностей. На жаль, добрий результат вимагає багаторазового вправляння, а на це часто не має часу.

  Формуючи навички безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров'я, крім традиційних методів та прийомів намагаюся застосовувати інноваційні технології, інтерактивні форми проведення уроку: урок-гра на природі, уроки вистави, уроки - дослідження. Вже звичними для моїх вихованців є уроки тренінги, на яких використовую методи мозкового штурму, відкритий мікрофон, рольові та ситуаційні ігри, дискусію, інтерв'ю, роботу в малих групах, парах, аналіз ситуацій, рефлексію, а також метод проектів .   В процесі роботи поєдную індивідуальні, фронтальні та групові методи роботи, використовую завдання творчого та проблемного характеру. Невимушена, творча атмосфера уроку сприяє активному діалогу між всіма учнями. Намагаюся працювати диференційовано, розвиваю навички роботи з різними джерелами інформації, зміст уроку наповнюю відповідним емоційним матеріалом. Особливу увагу звертаю на формування вмінь щодо складання алгоритму дій у випадку конкретної екстремальної ситуації, чи у випадку надання самодопомоги, або взаємодопомоги потерпілому. Якщо тема є цікавою для учнів збільшую кількість годин на її вивчення в межах дозволеного часу.

   Кожен урок починаю із створення позитивної мотивації. Це може бути якийсь цікавий матеріал з даної теми, використання життєвих ситуацій ( реальні сюжети, події, ситуації з життя конкретної людини чи групи людей). Такі приклади часто пропонують самі учні. Цікавими для учнів є ситуації, які мають кілька варіантів вирішення. В цьому випадку аналізуємо: наскільки типова ситуація? чи доводилося в житті бачити подібне? які допущені помилки і ким? які причини цих помилок, які поради дали б учні в цій ситуації. Значно полегшує засвоєння знань використання таблиць, схем, інформаційного матеріалу, використання ІКТ. Уроки з основ здоров'я мають практичне спрямування. Активно використовую міжпредметні зв'язки, опираючись на знання учнів з біології, хімії, фізики і, звичайно, фізкультури. В межах формування навичок раціональної праці та відпочинку, з метою зняття напруги на уроці проводжу розвантажувальні хвилинки. Спрямовуючи свою роботу на формування у ліцеїстів безпечної поведінки, збереження і зміцнення здоров'я, приділяю увагу розвитку навичок самонавчання, самоконтролю, самоаналізу, оволодінню вміннями раціонального планування власної діяльності, виховую самостійність, творчу активність у вирішенні завдань, які трапляються в житті.

   Для заохочення учнів до активної роботи на уроці використовую дидактичні та рольові ігри. Вдало підібрані запитання і приклади, оригінальне вирішення проблемних ситуацій, використання психологічних прийомів і творчих завдань поступово і непомітно залучають кожного учня до процесу пізнання, активізують пізнавальну діяльність, підвищують мотивацію до навчання.

   Для підвищення рівня обізнаності, професійної майстерності педагогів з питань формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя проводжу тренінги із залученням психолога, зустрічі з працівниками медичних установ та поліції.

  Крім традиційних методів та прийомів намагаюся застосовувати інноваційні технології, інтерактивні форми, працюю за методиками програм «Діалог», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Вчимося жити разом». Створила відеотеку з питань формування здорового способу життя.

   Враховуючи сучасні умови соціального i екологічного середовища переконана, що інтелектуальне вдосконалення прямо пропорційно залежить від динаміки фізичного розвитку особистості. Серед заходів підвищення рівня фізичного здоров'я учнів спільно з вчителем фізичної культури проводжу змагання, ігри, конкурси, Дні здоров'я, спортивні свята. В рамках руху учнівської молоді «За здоровий спосіб життя», який триває протягом навчального року, організовую навчальні екскурсії, виставки творчих робіт учнів з здоров'язбережувальної тематики, єдині уроки з правил дорожнього руху, інтелектуальні конкурси.

  Залучаю вихованців до участі в різноманітних соціальних та екологічних проектах, які дозволяють формувати в них комунікативні та творчі компетентності.

  Беру активну участь в різноманітних формах методичної роботи, є учасником обласних навчальних семінарів педагогів-тренерів з основ здоров'я, організовувала відповідну роботу в школі. Ділюся методичною інформацією та обмінююся досвідом роботи  з колегами громади.