Подпонаровська Анна Віталіївна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анна Подпонаровська. Вчитель року 2024.jpg

Прізвище, ім'я, по батькові: Подпонаровська Анна Віталіївна

Місце роботи: Раківська гімназія Томашпільської селищної ради Вінницької області

Посада: вчитель української мови та літератури

Стаж: 4 роки

Мої інтереси: читати, подорожувати, писати твори.

Мої досягнення: участь у конкурсах та олімпіадах.

Контактна інформація

Мобільний телефон: 068-031-59-40

Електронна пошта: ankapodpa@gmail.com

Інформаційна картка

Інформаційна картка *

учасниці всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024»

в номінації «Українська мова та література»

Прізвище, ім’я, по батькові Подпонаровська Анна Віталіївна
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) Вчитель української мови та літератури
Місце роботи (повне найменування закладу освіти відповідно до статуту) Раківська гімназія Томашпільської селищної ради Вінницької області
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вінницький педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, закінчила у 2019 році.
Самоосвіта (інформація зазначається за останні 3 роки у зворотній хронології) курси Підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури (свідоцтво ВА02139682/081148-22); підвищення кваліфікації вчителів 5-х класів ЗЗСО (cертифікат Н14/224); підвищення кваліфікації вчителів 5-6 класів ЗЗСО (сертифікат Н292/88).
конференції Міжнародна педагогічна онлайн-конференція «Навчання під час війни. Як не допустити освітньої катастрофи» (сертифікат від 30.08.2022р.).
семінари / вебінари Вебінар «Конструктор тестів, схавлений грифом МОН. Надійний інструмент для перевірки знань» (сертифікат GB519356); вебінар «Особливості викладання української мови учням 6 класу НУШ в умовах зміненої реальності» (сертифікат від 21.09.2022р.).
конкурси Всеукраїнська олімпіада з української мови (Подяка JE838674);

всеукраїнська дистанційна олімпіада з української мови «Вдалий старт — 2023».

інше Тестування «Цифрограм для вчителів» (сертифікат D0000758490).
Педагогічний стаж 4 роки
Кваліфікаційна категорія Спеціаліст ІІ категорії
Педагогічне звання (за наявності) -
Науковий ступінь (за наявності) -
Посилання на відеорезюме https://www.youtube.com/watch?v=1zLlWiNF17c&t=138s
Педагогічна ідея


         Тема моєї педагогічної ідеї «Стимулювання креативного мислення та збагачення культурного розвитку через українську мову та літературу». Над цією темою я працюю вже понад три роки. Під час дослідження даної теми я використовувала різні методи та прийоми. Опишу опорні методи, завдяки яким вдається найякісніше впроваджувати креативне мислення та збагачення культурного розвитку учнів під час уроків української мови та літератури.

         Перший метод – це інтерактивні уроки. Сучасні школярі із задоволенням використовують сучасні технології, віртуальні ресурси та інтерактивні завдання. Завдяки інтерактивним технологіям кооперативного навчання, об’єднанням учнів у групи, жвавій дискусії, колективно-груповому навчанню,  ситуативному моделюванню вдається активно долучати учнів до участі у навчальному процесі. Також під час уроків вкрай важливе використання візуальних засобів для навчання, що допомагають зрозуміти та оцінювати літературні твори в новому світлі, тому таким засобом мені служать мультимедійні презентації.

         У реалізації моєї педагогічної ідеї допомагають і творчі завдання. Заохочення учнів до написання власних творів, створення літературних проєктів та вираження власної точки зору через українську мову стимулюють розвиток креативного мислення, збільшують лексичний запас учнів. Крім вище описаного, я практикую створення літературних клубів. Організовую позакласні заходи, де учні можуть обговорювати літературні твори, ділитися враженнями та вивчати культурний контекст творів.

         Під час уроків та позакласних заходів я завжди звертаю увагу на мовленнєву культуру. Адже мовленнєва культура є важливим аспектом для стимулювання креативного мислення, а також збагачення культурного розвитку. Я завжди акцентую на  важливості розвитку вмінь грамотно та ефективно висловлювати думки, вдосконалення мовленнєвих навичок та вивчення стилів мовлення.

         Для реалізації поставленої мети я використовую під час уроків такі вправи: гра «Знайди помилку», стратегію «читання з позначками», коло ідей, кросвордний акродиктант, творче спостереження, бліц-турніри, інтерактивний метод «Ажурна плитка», «Словникові сходинки», лінгвістичні задачі та інші численні методи та прийоми.

Вищеперераховані методи та прийоми допомагають досягнути таку

результативність та ефективність:

1.   Розвиток творчого мислення.

Учні активно беруть участь у творчих завданнях, що сприяє розвитку їхнього творчого потенціалу.

2.   Підвищення інтересу до української мови та літератури.

Застосування інтерактивних методів дозволяє зробити навчання цікавим та зрозумілим.

3.   Формування культурної компетентності.

Учні отримують можливість глибше зрозуміти та цінувати власну культуру через вивчення української літератури.

4.   Розвиток комунікативних навичок.

Учасники літературних клубів розвивають вміння аргументувати свою думку та висловлювати її чітко та логічно.

5.   Покращення мовленнєвої культури.

Учні вдосконалюють свої навички мовлення, що сприяє високій якості мовної експресії та зрозумілості.

Отже, працюючи над втіленням своєї педагогічно ідеї «Стимулювання креативного мислення та збагачення культурного розвитку через українську мову та літературу»  я дійшла висновку, що спостерігається позитивна тенденція із залучення учнів до пізнання культури України, розвитку патріотизму та української культури, креативного мислення. Учні гімназії не бояться висловлювати свою думку, мислити нестандартно та креативно, не бояться помилятися та пробувати нові методи задля досягнення поставлених цілей. Працюючи над обраною педагогічної ідеєю далі мені вдасться досягнути ще кращих результатів, розвивати в учнів любов до українського, повагу до культури й мови, шанобливе ставлення до України, а також креатив та нестандартне мислення. І саме за такою мислячою та креативною молоддю наше майбутнє, майбутнє нашої країни!