Осадча Світлана Михайлівна
Прізвище, ім'я, по батькові: Осадча Світлана Михайлівна
Місце роботи: Комунальний заклад "Турбівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області"
Посада: вчитель предмета "Фізична культура", хореографії
Стаж: 29 років
Мої інтереси : заняття спортом та хореографією
Мої досягнення: участь у спортивних змаганнях та призові місця на танцювальних конкурсах
Контактна інформація
Мобільний телефон: 0681105868
Електронна пошта:osadcasvitlana13@gmail.com
Інформаційна картка
Всеукраїнський конкурс «Учитель року -2023»
Номінація « Фізична культура»
Учитель - Осадча Світлана Михайлівна
Кожен довгий шлях починається з першого кроку. Перший крок – це пів справи. Головне – нічого не залишати на завтра. Є мета, є дистанція, решта – деталі. Моя мета - формування у дітей любові до заняття спортом засобами фізичного виховання. Дистанція – 29 років стажу роботи в КЗ «Турбівський ЗЗСО І-ІІІ ст..№1» Вінницької області , Вінницького району.
Я , як і кожен вчитель фізичної культури, керуючись Концепцією «Нової української школи», прагну навчити дітей використовувати знання і вміння , отримані в процесі навчання , для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій та впевнена , що заняття фізичною культурою увійшли до звичок школяра. Рух, змагання, самоствердження – природна сутність фізичної культури та спорту.
На своїх уроках я навчаю дітей зберігати та зміцнювати здоров’я, розвивати рухові здібності , підвищувати рівень фізичної підготовки.
Основною метою навчального предмета «Фізична культура» є : формування в учнів стійкої мотивації щодо збереження свого здоров’я, фізичного розвитку та фізичної підготовленості; гармонійний розвиток природних здібностей та психічних якостей; використання засобів фізичного виховання в організації здорового способу життя. Щоб наші уроки давали вагомий результат для дітей, я розробила мотиваційні шляхи до перемоги. Це – стійкість, швидкість, сила, майстерність та воля. Звичайно, воля - це найголовніше.
Перед собою ставлю завдання – навчати учнів бути сильними та сміливими і використовувати набуте у повсякденному житті.
Впевнена, що сучасні уроки фізичної культури повинні відповідати трьом основним правилам : створення умов для оптимальної рухової активності учнів; по-друге, бути цікавими учнівській молоді ; по - третє, сприяти педагогічному контакту з учнями.
З метою досягнення високої моторної щільності уроку раціонально використовую час, відведений на кожну частину уроку. Особливу увагу приділяю емоційному настрою учнів, тактовно і уміло виправляю помилки, допущені учнями, включаю до уроку як ігрові так і змагальні елементи, методи колового тренування, роботу в парах, роботу в групах та індивідуальну роботу .
З метою досягнення високої моторної щільності уроку раціонально використовую час, відведений на кожну частину уроку. Особливу увагу приділяю емоційному настрою учнів, тактовно і уміло виправляю помилки, допущені учнями, включаю до уроку як ігрові так і змагальні елементи. Поступове ускладнення завдань викликає в учнів бажання долати труднощі та бажання досягти успіхів, працюючи на кінцевий результат.
Обов’язковим елементом кожного модуля є вивчення теоретичного матеріалу, але окремих теоретичних уроків не проводжу, повідомлення теоретичних знань планую на кожному уроці.
Така послідовність ефективна. Спрямовує увагу школярів , викликає орієнтовану реакцію і готовність до дії. Успіх залежить від комунікації і від уміння налагодити контакт, зайти підхід до кожного учня.
Моє життєве кредо : «Єдина краса, яку я знаю – це здоров’я, прагну зробити кожну дитину красивою».
Педагогічне кредо: « Мої учні будуть дізнаватися про нове не від мене, вони будуть відкривати це самостійно. Моя основна задача – допомогти їм розкритися » Н. Песталоцци
Ретельно продумую кожен урок, деталізую його. Тому праця приносить задоволення, з’являються нові ідеї, нові форми роботи , надбання досвіду, який протягом часу вимальовується у свій творчий стиль.
З метою формування зацікавленості у фізичному розвитку та ведення активного способу життя здобувачів освіти в нашому закладі традиційними стали :
1. День здоров’я
2. День фізкультури та спорту
3. День туризму
4. День українського козацтва
В теперішніх умовах, зважаючи на змішаний тип навчання, уроки проводжу нестандартно, використовуючи інтернет-ресурси та різні онлайн-платформи. Всіх учасників освітнього процесу намагаюсь спрямовувати на гармонійний розвиток та зміцнення здоров’я, а не лише націлюючи на виконання нормативів. Постійно оновлюю комплекси вправ, забезпечую диференційований підхід до організації освітнього процесу з урахуванням стану здоров’я , рівня фізичного розвитку , рухової підготовленості та статі здобувачів освіти, урахування їхніх мотивів та інтересів до занять фізичними вправами.
Використовую різні форми проведення уроків: уроки вивчення нового матеріалу, уроки – повторення, контрольні уроки, уроки змішаного типу, підсумкові уроки, уроки - ігри, уроки - змагання. Разом з тим у практиці роботи застосовую різні методи навчання : загальний , наочний, фронтальний, інтерактивний , ігровий та метод «мозкового штурму». Вважаю, що одним з найперспективніших шляхів виховання активних учнів, озброєння їх необхідними вміннями і навичками – є впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце займають спортивні ігри. За допомогою гри діти удосконалюють такі фізичні якості, як: швидкісно – силові якості, координацію рухів, увагу, спритність. Гра має важливе значення в житті дитини…
Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Адже в грі формується багато особливостей розвитку особистості дитини. Гра – це своєрідна школа підготовки до праці, а також це і школа спілкування дитини.
Відповідно до Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої наказом МОЗ та МОН від 20.07.2009р. та за № 518/674 здобувачі освіти розподіляються на основну, підготовчу та спеціальну медичну групу. Обов’язково підбираю домашні завдання для самостійного виконання. Це фізичні вправи , які спрямовані на підвищення рухового режиму у вільний час та досягнення рекреаційно - оздоровчого ефекту.
Постійно працюю над удосконаленням фізичного здоров’я вчителів нашого педагогічного колективу. Один раз на тиждень проводжу оздоровчі заняття з використанням фітболу та профілактора Євмінова. Також, працюючи на індивідуальних заняттях з учителями, використовуємо бігову доріжку, орбітрек та велотренажер.
У роботі з учнями інклюзивного класу складаю індивідуальну програму фізкультурно - оздоровчих занять , де особлива увага відводиться спеціальним фізичним вправам, послідовності їх виконання, кількості повторень та інтервалам відпочинку.
Впроваджую методику формувальне оцінювання, яке ґрунтується на ціннісних орієнтирах та ефективному зворотньому зв’язку між учасниками освітнього процесу.
Сучасне життя диктує свої правила, а я намагаюся крокувати з ним в ногу. В рамках своєї школи брала участь у реалізації проектів:
1. Проєкт «Спортивний майданчик – крок до формування культури здоров’я громади селища».
2. Проєкт « Гімнастична зала- одна із умов формування культури здоров’я громади селища».
3. Проєкт « Придбання спортивного інвентарю – одна з умов збереження здоров’я учнів Турбівської ЗШ І-ІІІ ступенів».
4. Проєкт « Спортивний майданчик –крок до відновлення та збереження оздоровчих традицій селища»
5. Проєкт «Рух –це життя!»
Фізична культура потрібна людям і фізичної, і розумової праці. Але особливо вона необхідна дітям і підліткам, оскільки в їхньому віці закладається фундамент фізичного розвитку і здоров’я.
.