Нижник Сергій Олексійович

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прізвище, ім'я, по батькові: Нижник Сергій Олексійович

Нижник 400-400.jpg

Місце роботи: Ліцей №1 ім. А.С.Макаренка Гніванської міської ради

Посада: Учитель фізичної культури

Стаж: 11 років

Мої інтереси: спорт

Мої досягнення: багаторазовий учасник і переможець різноманітних спортивних ігор

Контактна інформація

Мобільний телефон: +380982985551

Електронна пошта:

Інформаційна картка учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Фізична культура»

Прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) Нижник Сергій Олексійович
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) Учитель фізичної культури
Місце роботи (повне найменування закладу освіти відповідно до статуту) Ліцей №1 ім. А.С.Макаренка Гніванської міської ради
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вища, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського ,2011
Самоосвіта (інформація зазначається за останні 3 роки у зворотній хронології) курси Навчання за програмою  КВНЗ ВАНО фах Фізична культура 2020

Навчання за програмою  КВНЗ ВАНО фах Фізична культура 2021

Навчання за програмою  КВНЗ ВАБО фах Фізична культура 2022

конференції
семінари
вебінари
конкурси
інше Тренерські курси онлайн УАФ , м.Київ 30.06.2022 , тренер з футболу ліцензія -D
Педагогічний стаж 11
Кваліфікаційна категорія І
Педагогічне звання (за наявності)
Науковий ступінь (за наявності)
Педагогічна ідея

Рух – це життя , спорт – це здоров’я !

Сьогодні перед закладами освіти стоїть завдання створити для дитини такі умови, які б сприяли всебічному розвитку її як особистості, розвитку її талантів, розумових , творчих і фізичних здібностей. Я переконаний, що саме вчитель фізичної культури має сприяти розвитку фізичних якостей кожного здобувача освіти.  Тому моя педагогічна ідея ,як вчителя фізичної культури, полягає в тому, щоб зацікавити дітей та сприяти розвитку їх фізичної активності  не тільки під час уроків фізичної культури , а і у позаурочний час. На своїх уроках я намагаюсь знайти індивідуальний підхід до кожного учня, допомогти кожному розкрити схильності до того чи іншого виду спорту,  максимально привити  любов до спорту цим самим навчити їх дбати про своє здоров’я, акцентуючи увагу на здоровому способі життя. Моя мета не просто змусити учнів займатись спортом, а зробити їх заняття звичкою.

Свою роботу на уроках і в позаурочний час, спрямовую на використання інтерактивних технологій, інноваційних форм і методів та засобів навчання з метою покращення знань, умінь та навичок. Шляхом використання даних різноманітних форм, методів , технологій формую у дітей мотивацію на самовдосконалення.

На своїх уроках я використовую різноманітні форми і методи роботи, враховуючи форму навчання (очну чи дистанційну), вікові особливості учнів, тематику уроку. Для кращої ефективності під час дистанційного навчання активно використовую комп’ютерні технології, що є досить актуально. Різноманітні тестування допомагають не тільки оцінити рівень засвоєння знань дитини, але й спонукає дитину до пошуку нової інформації з того чи іншого виду спорту. Вони сприяють кращому розумінню теоретичного матеріалу, засвоєнню нового матеріалу, полегшує роботу вчителя. На різних етапах уроку застосовую метод демонстрації, практичні методи, ігрові методи, змагальні методи, які дозволяють розкрити функціональні і фізичні можливості кожного учня, забезпечують формування більш високого рівня фізичної підготовленості. Також у своїй діяльності практикую інтерактивні методи навчання , а саме : «Мозковий штурм», «Рольова гра», «Шикуємось», «Весела розминка», «Склади інструкцію», «Дебати», «Дискусії». Для досягнення найкращого результату на уроках залучаю дітей до обговорення матеріалу, що вивчається, обговорення відеофільмів, роликів. Використання інтерактивних методів забезпечує розвиток в учнів критичного мислення, самостійності, організованості, стимулює  більш високий рівень підготовленості до самостійного життя. Особливістю даних методів є те, що вони сприяють розвитку пізнавальних умінь , розвитку фізичних здібностей і рухових навичок, стимулюють до самостійного зайняття фізичною культурою, формують навички до здорового способу життя молоде населення, спонукають до самостійної діяльності в позаурочний час, виховують активну життєву позицію, почуття взаємодопомоги. Свою роботу на уроках і в позаурочний час, спрямовую на використання інтерактивних технологій, форм, методів та засобів навчання з метою покращення знань, умінь та навичок.

Сучасні реалії змушують не тільки дітей , але і дорослих по-іншому дивитись на уроки фізичної культури і ставлення до спорту в цілому . Як показала практика здобувачі освіти, які частіше займались фізичними вправами, відвідували будь-які спортивні секції мають більш стійкіший  імунітет до хвороби,  яка стала пандемією нашого покоління. Війна в країні  внесла значні корективи на все, і наш предмет не став тому виключенням . На моє переконання заняття спортом є не тільки засобом фізичного здоров’я , але можливістю сприяти покращенню нашого психо-емоційного стану. Виконання певних фізичних навантажень, дає можливість переключитися на інший вид діяльності, забути про проблеми, які у нас сьогодні виникають, а це безпосередньо впливає на рівень психологічного стану, покращує загальне самопочуття.

Однією з важливих умов бажання займатися спортом у  дітей є власний приклад. Я завжди активно проводжу свій вільний час і приділяю значну увагу фізичним вправам. Моїм захопленням є футбол, яким захоплююсь з самого дитинства, а на сьогоднішній день пишаюсь ,що є тренером і засновником дитячого футбольного клубу, учасники якого неодноразово здобувають перемоги  в обласних , всеукраїнських змаганнях, а також за межами України. Це стимулює мене та дає змогу реалізувати себе як особистість у житті. Саме це дало мені можливість стати переможцем  Всеукраїнської учительської спартакіади серед педагогічних працівників у складі команди Вінницької області з малого футболу.  Учні дивлячись на результати моїх різних досягнень  теж хочуть в подальшому не просто займатись спортом, а в майбутньому пов’язати своє життя із спортом, бути учителем фізичної культури чи тренером .

На  моє переконання, урок фізичної культури був вдалий тоді, коли усі здобувачі освіти вийшли усміхнені, задоволені з відчуттям втоми,  а учитель отримав задоволення від роботи з ними !