Нехаєнко Юлія Валеріївна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прізвище, ім'я, по батькові: Нехаєнко Юлія Валеріївна

Фото

Місце роботи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Приватний дитиноцентрований заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів "ХАБ СКУЛ"

Посада: учитель "Хімії", "Основ здоров'я"

Стаж: 9 років

Мої досягнення:

Учитель року 2020 у номінації «Хімія», фіналіст регіонального етапа.

Учасник Всеукраїнського конкурсу для вчителів-інноваторів «Teacher Innovation cup».

Призові місця у І та ІІ турах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у секціях "Хімія", "Медицина", "Волеологія", участь у ІІІ турі.

Керівник спільноти освітян «Соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі» Дружківської МТГ.Інформаційна картка

* Формат інформаційної картки не змінювати

___________________________________

Контактна інформація

Мобільний телефон: -

Електронна пошта: dogma-2000@meta.ua

Інформаційна картка

учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»

в номінації «Основи здоров’я»

Прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) Нехаєнко Юлія Валеріївна
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) Учитель хімії, основ здоров’я
Місце роботи (повне найменування закладу освіти відповідно до статуту) Товариство з обмеженою відповідальністю "Приватний дитиноцентрований заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів "ХАБ СКУЛ"
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Донецький національний університет, 2003 р.
Самоосвіта (інформація зазначається за останні 3 роки у зворотній хронології) курси ГС Освіторія «НУШ: базова середня освіта» 2023 р.

ГО ІППО « Нові підходи у викладанні основ здоров’я. Розвиток ключових компетентностей» 2022 р.

конференції Всеосвіта «Особливості організації статевого виховання в українських закладах освіти в умовах сьогодення» 2021р.
семінари EU4Skills «Human Resources Management» 2022 р.

КЗВО ВАБО «Про зміни у викладанні основ здоров’я у 2022/2023 навчальному році» 2022 р.

вебінари На Урок «Навчання під час повітряних тривог: поради для вчителів, учнів і батьків» 2022 р.
конкурси Учитель року 2020 у номінації «Хімія», фіналіст регіонального етапа.

Участь у Всеукраїнському конкурсі для вчителів-інноваторів «Teacher Innovation cup»

інше ІІ місце на обласному етапі (ІІ тур) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у секції «Волеологія».

Керівник спільноти освітян «Соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі» Дружківської МТГ.

Педагогічний стаж 9 років
Кваліфікаційна категорія І категорія
Педагогічне звання (за наявності) -
Науковий ступінь (за наявності) -


         Проблема, над якою я працюю: «Формування життєвої компетентності на уроках та в позаурочний час»

         Задачі:

•         розвивати інтелектуальні та творчі особистісні якості учнів з урахуванням їх інтересів, мотивів та системи цінностей;

•        залучати учнів до творчої, пошукової, експериментальної роботи;

•        виховувати   активну, креативну особистість;

•        формувати компетентності учнів.

Основною метою предмета «Основи здоров’я» є формування здоров’язбережувальної компетентності учнів на основі засвоєння ними знань про здоров’я та безпеку, практичних навичок здорового способу життя і безпечної поведінки, сприяння їхньому фізичному, психічному, соціальному і духовному розвитку, і завдяки цьому, - утвердження ціннісного ставлення самих школярів до життя і здоров’я. Тобто формування здорового способу життя школярів виступає одним із пріоритетних завдань уроків основ здоров’я.

Під час роботи я постійно аналізую успішність учнів з предмета та  засвоєння учнями навчального матеріалу, формую й розвиваю в них навички безпечної для особистого здоров’я та здоров’я оточуючих поведінки, виховую в них свідоме ставлення до власного здоров’я, формую здоровий спосіб життя.

На уроках обов’язково поєдную навчально-пізнавальну та оздоровлювально - рухову діяльність учнів, включаючи різні види діалогу, групової співпраці. Спираючись на життєвий досвід учнів, аналізую разом із ними конкретні ситуації, випадки, спільно шукаючи шляхи їх розв’язання. Значну увагу приділяю формуванню в учнів навичок самонавчання, самоконтролю, самоаналізу, виховуючи в них самостійність і творчу активність і відповідальність!. У межах формування навичок раціональної праці, відпочинку, збільшення фізичної активності та зняття напруги на всіх уроках проводжу фізкультхвилинки, вправи для очей, паузи релаксації тощо.

Уроки основ здоров’я специфічні, тому я намагаюсь побудувати їх нестандартно, цікаво. На кожному уроці використовую елементи тренінгу, практичні вправи, рольові ігри, моделювання ситуацій. Такий діяльнісний підхід забезпечує максимальне засвоєння матеріалу на практиці, збагачує зміст предмета емоційним, особистісно значимим матеріалом, створює умови для активного діалогу між учасниками освітнього процесу. Велику увагу приділяю і проведенню занять із використанням методів навчання, що ґрунтуються на активній участі всіх учнів: обговорення, мозковий штурм, сенкан, рольові ігри, дискусії, творчі проекти, інтерв’ю, розгляд і аналіз окремого випадку, робота в групах, екскурсії, розв’язання проблем.

Актуальною залишається проблема застосування під час освітнього процесу ефективних форм і методів навчання, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій.

На уроках предмета «Основи здоров’я» приділяється велика увага створенню атмосфери співробітництва, взаєморозуміння та толерантності. Це дає змогу кожному висловити свою думку та обґрунтувати власну позицію по певному питанню. Вчу дітей працювати у складі групи, брати на себе відповідальність і це допомагає готувати їх до дорослого життя.

Крім роботи на уроці дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань школярів, пропаганді здорового способу життя, прищеплення навичок турботливого ставлення до свого здоров’я у своїй діяльності я використовую різноманітні форми позакласної роботи з предмета.

У рамках Тижня основ здоров’я і безпеки життєдіяльності щорічно разом з адміністрацією школи проводжу різноманітні заходи: тренінгові заняття, конкурси тематичних малюнків, години спілкування, години психолога, спортивні змагання, КВК, усний журнал.

Протягом всього часу вивчаю досвід роботи колег вчителів та вчительок з формування компетентностей учнів. Продовжую систематичне та цілеспрямоване здійснення превентивної освіти усіх учасників освітнього процесу у партнерских стосунках Учень-Учитель-Батьки, впроваджую сучасні інформаційні технології та передовий педагогічний досвід у освітній процес.


* Формат інформаційної картки не змінювати

___________________________________