Дердій Алла Петрівна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дердій Алла Петрівна

Фото
Фото


Місце роботи: ЗЗСО I-III ступенів №6 Жмеринської міської ТГ

Посада: вчитель історії,правознавства та основ здоров'я.

Стаж: 9 років

Кожна людина поділяє свій час на буденність та відпочинок. Та найкраще відпочивати з користю, адже у світі є стільки цікавого та дивовижного, що кожний може знайти собі щось по духу. Захоплення – це те, що нам подобається робити, те, що викликає у нас інтерес.Моі улюблені заняття напевно більшою мірою залежить від настрою,пори року. Влітку я люблю подорожувати, проводити час із родиною та друзями. Осінніми вечорами люблю малювати.Взимку в'язати, мабуть виникає бажання утеплитися. А на весні милуватися природою довгі весняні прогулянки приносять естетичне задоволення.

Контактна інформація

Мобільний телефон: 380673939008

Електронна пошта: alladerdii@gmail.com

Інформаційна картка *

учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»

в номінації «Основи правознавства»

Прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) Дердій Алла Петрівна
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) Вчитель історії,основ здоров”я та основ правознавства
Місце роботи (повне найменування закладу освіти відповідно до статуту) Опорна ЗЗСО I-III ст. №6 Жмеринської міської ТГ
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вінницький державний педагогічний універсситет ім.М.Коцюбинського

Інститут історії,етнології та права 2011

Самоосвіта (інформація зазначається за останні 3 роки в зворотній хронології) курси Сертифікат «Критичне мислення для освітян» від 26.01.2022

Сертифікат «Нова українська школа» Соціальна і здодв’язбережувальна освітня галузь Р\Н Н25\670 від 19.11.2021

Сертифікат Тематичне оцінювання за вивченими темами «Здоров’я і середовище життя» та «Фізична складова здоров’я» №ДБ-2201276405 від 25.01.2022

Сертифікат Урок-тренінг «Ризики статевого дозрівання»

№-2201276401 від 26.012022

Сертифікат №ДБ-2201276414 від 25.01.2022

Сертифікат Презентація «Година землі» №ДБ-2201276423 від 25.01.2022

Сертифікат

«Стартуємо до нової школи» від 04.11.2021

Сертифікат

«Успішне вчителювання-прості рецепти на щодень» від 27.10.2021

Диплом магістра М20№061027 від 01.03.2020 року

КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Професійна кваліфікація «Магістр публічного управління та адміністрування»

Свідоцтво про підвищення кваліфіуації вчителя історії та правознавства  ВА02139682/012680 від 16.02.2018

Свідоцтво про підвищення кваліфікації вчителя основ здоровя та факультативного курсу захисти себе від ВІЛ ВА02139682/018020 від 03.18.2017

конференції Участь в Регіональній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми підготовки фахівців у сфері публічного управління та адміністрування» на базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної осіти» від 24.04.19
семінари -
вебінари -«Вивчення освітніх труднощів першого рівня підтримки в освітньому процесі» МІ763795 від 25.01.2022
конкурси Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді»Українська революція: 100 років надії і боротьби»
інше -
Педагогічний стаж 9
Кваліфікаційна категорія Спеціаліст II категорії
Педагогічне звання (за наявності) -
Науковий ступінь (за наявності) -
Посилання на відеорезюме -
Повсякденне життя громадян України охоплене цифровими технологіями ми пасивно споживаємо не завжди потрібну інформація, на відміну від споживачів освіти наш мозок ціле направлено її фільтрує,що не можна сказати про дітей, тому темою своєї самоосвіти я обрала «Розвиток критичного мислення на уроках історії» Про те, що його розвиток є одним з наскрізних завдань навчально-виховного процесу, йдеться й у Концепції нової української школи. Мислити критично означає вільно використовувати розумові стратегії та операції високого рівня для формулювання обґрунтованих висновків і оцінок, прийняття рішень. Цим мисленнєвим операціям можна і необхідно навчати, а далі – вдосконалювати їх, тренувати, як, наприклад, тренують м’язи спортсмени чи техніку гри – музиканти. І саме школа є ідеальним середовищем для цього. Під час уроку з розвитку критичного мислення доцільно, аби  надавалося слово учням, а вчитель говорив якомога менше. Він має бути провідником,фасалітатором, стимулювати учнів до роздумів, уважно вислуховувати їхні міркування. Сьогодні залишається актуальним твердження видатного американського мислителя минулого століття Джона Дьюї, що фундаментальна мета сучасної освіти полягає не в наданні інформації учням,  а в тому, щоб розвивати критичний спосіб мислення, навички мислення, котрі дають змогу адекватно оцінювати нові обставини і формувати стратегію подолання проблем, які у них криються. Тому предметом роботи є можливості розвитку критичного мислення на уроках суспільствознавчих дисциплін та результати використання даної методики.

Технологія критичного мислення передбачає якнайбільшу активність учнів, причому на всіх трьох етапах уроку. Учитель, як добрий чарівник, мало говорить, уважно слухає, коригує, стимулює до роздумів. Учні пригадують, аналізують свої знання. Основне завдання учителя – отримані раніше знання в процесі спільної роботи з учнями вивести на рівень усвідомлення. Це фундамент для засвоєння нових знань. Нові знання, отримані в контексті вже набутих і усвідомлених, будуть міцнішими і легшими для сприйняття. До того ж, звернення до вже засвоєного матеріалу розпалює цікавість учнів, підвищує увагу, одним словом, виконує мотиваційну функцію.

Урок критичного мислення має свою структуру і основні етапи:

1.Виклик, або Вступна частина уроку.

2.Осмислення, або основна частина уроку.

3.Рефлексія, або підбиття підсумків.

Вступна частина уроку, яку ще називають “викликом” триває зазвичай перші 5–7 хвилин. За цей час слід актуалізувати опорні знання – “дістати” їх з довготривалої пам’яті учнів. Саме слово підказує, що необхідно “зробити щось актуальним, потрібним” на час саме цього уроку. Опорними такі знання учнів є тому, що саме на них, як на фундаменті, опорі, будуються наступні знання.Використовую такі методи: асоціативний кущ, дерево передбачень,передбачення на основі опорних слів, робота в парах, фішбоун.

«Генератор ідей»- прийом організації індивідуальної й групової форми роботи учнів на початковій стадії уроку, коли йде актуалізація наявного в них досвіду й знань. Він дозволяє з’ясувати все, що знають або думають учні з обговорюваної теми уроку.

Обмін інформацією проводиться по наступній формі:

- задається пряме запитання про те, що відомо учням з тієї або іншої теми;

- спочатку кожен учень згадує й записує в зошиті все, що знає з тієї або іншої теми (виключно індивідуальна робота, тривалість 1-2 хв.;

- потім відбувається обмін інформацією в парах або групах. Учні діляться один з одним відомими знаннями (групова робота). Час на обговорення не більше 3 хв. Це обговорення повинно бути організованим, наприклад, учні повинні з’ясувати, у чому збіглися наявні подання, із приводу чого виникли розбіжності;

- далі кожна група по колу називає якусь одну відомість або факт, при цьому не повторюючи раніше сказаного

(складається список ідей);

- всі відомості коротко, у вигляді тез записуються вчителем (без коментарів), навіть якщо вони помилкові;

- всі помилки виправляються далі, під час освоєння інформації.

«Логічне дерево» .Цей прийом можна використовувати під час обговорення проблем, пошуку рішень. Найкраще, якщо проблема розглядається з різних боків, а рішення опирається на досить ясну фактичну базу. У процесі читання учні працюють наступним чином: коріння – то проблема, що розглядається в тексті. На самому стовбурі є основні та допоміжні гілочки. На основних учні відзначають причини виникнення досліджуваної проблеми. На допоміжних гілках розташовуються факти, що підтверджують наявність сформульованих ними причин. Записи повинні бути короткими, являти собою ключові слова або фрази, що відбивають суть, факти.

Свій висновок з досліджуваного питання учні можуть зробити на стовбурі «логічного дерева».

«Концептуальна таблиця»-  прийом використовується коли передбачається порівняння трьох і більше аспектів або питань. Таблиця будується так: по горизонталі розташовується те, що підлягає порівнянню, а по вертикалі – різні риси, властивості, за якими це порівняння відбувається.

«Піраміда роздумів» -учні записують перший рядок, виражений одним словом, як правило, іменником; другий рядок учні будують із двома словами; третій – трьома; четвертий – чотирма (відношення учнів до цієї теми). Потім рядки зменшують кількість слів - 3, 2, 1 (останнє слово учні пишуть на емоційно-образному рівні теми, воно виступає «скарбом» - висновком, закритим під пірамідою).

Цей прийом можу бути запропонований як індивідуальне самостійне завдання та може використовуватися на стадії рефлексії, хоча може бути дана і як нетрадиційна форма стадії виклику.

«Піраміда роздумів» може виступати у якості:

• Інструмента для синтезування складної інформації;

• Способу оцінки понятійного багажу учнів;

• Засобу розвитку творчого виразу.

«Кластери» - графічний спосіб організації учбового матеріалу. Кластери – малюнкова форма, зміст якої в тому, що в середині аркуша або дошки записується основне слово (ідея, тема), а з двох боків від нього фіксується інформація, якимось чином з ним пов’язана. У центрі тема, довкола неї – великі змістовні одиниці, поєднуємо їх прямими лініями з темою.

«Знаємо - хочемо дізнатися –дізналися», «Ключове питання», «Дошка запитань», «Кошик думок», «Переплутані логічні ланцюжки», «Кластери», «Істинні та хибні твердження»

Інформація, що отримана на цій стадії, вислуховується, записується, обговорюється, робота ведеться індивідуально – парами – групами.

Етап усвідомлення знання  відбувається в основній частині уроку й має на меті:

·                   порівняти очікування учнів із тим, що вивчається;

·                   переглянути очікування та висловити нові;

·                   зробити висновки й узагальнення матеріалу;

·                   поєднати зміст уроку з особистим досвідом учня;

·                   поставити запитання до вивченого на уроці матеріалу.

Правознавство(9 клас). Тема: «Конституція України»Використання графічного організатора«Знаємо - хочемо дізнатися – дізналися» . У процесі роботи учні спочатку думати над тим, що вони вже знають з теми цього уроку, поставити запитання до цієї теми та знайти відповідь на ці запитання. Під час роботи учні заповнюють таблицю:  Що знаємо? Про що хочемо дізнатися? Про що дізналися? Працюємо з Конституцією України.

Правознавство (9клас). Тема: «Яку роль відіграє право в житті людини»Застосування методу «Кластер». На дошці записується ключове слово «Право», а з двох боків від нього фіксується інформація, якимось чином з ним пов’язана. Поєднуємо інформацію, запропоновану учнями, прямими лініями з темою і виводимо основні завдання уроку.

Таким чином, розвиток критичного мислення – це багатоаспектний, системний та тривалий процес навчання учнів. Він передбачає спрямовану, організовану та поетапну розумову діяльність учнів під керівництвом вчителя. Оволодіння основними принципами та операціями логічного мислення дозволить учням виробити новий критичний стиль мислення, який буде допомагати аналізувати проблеми в будь-якій сфері життя та знаходити їх оптимальне вирішення.

* Формат інформаційної картки не змінювати


___________________________________