Водоп'янова Світлана Сергіївна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прізвище, ім'я, по батькові: Водоп'янова Світлана Сергіївна

Фото Водоп'янової С. С..jpg

Фото

Місце роботи: Ліцей №2 м. Немирова Немирівської міської ради

Посада: вчитель інформатики

Стаж: 10 років

Мої інтереси: програмування, робототехніка, розв'язування логічних задач

Мої досягнення: підготовка переможців ІІ етапу олімпіад з інформатики, інформаційних технологій, призера ІІІ етапу олімпіади з ІТ. Спонукаю учнів брати участь в інших творчих конкурсах, на яких вони також отримують призові місця. Для школи виграла 3 гранти: 2018 р. - грант на суму 20 тис. грн. в рамках реалізації обласної Програми «Розвиток інформаційних та інноваційних технологій у закладах освіти області на 2016-2020 рр.», 2018 р. - отримання гранту в розмірі 9000 грн. у конкурсі міні-грантів, який проводив Ресурсний центр ГУРТ та міжнародна організація Meet and Code, 2022 р. - планується отримання 10 наборів робототехніки Arduino, ноутбук та навчання в конкурсу проєктів Технологічне Майбутнє Вінниччини.

Контактна інформація

Мобільний телефон: 0988716403

Електронна пошта: svitlanavodopyanova@gmail.com

Інформаційна картка

Прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) Водоп’янова Світлана Сергіївна
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) вчитель інформатики
Місце роботи (повне найменування закладу освіти відповідно до статуту) Ліцей №2 м. Немирова Немирівської міської ради
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2011 р.
Самоосвіта (інформація зазначається за останні 3 роки в зворотній хронології) курси 19.02.2019-23.02.2019 «Web-STEM школа-2020»

Лютий-березень 2020 р.          «STEM-школа – 2020»

24.02-25.02.2020 Технологія створення та управління персональним сайтом, блогом вчителя. Додатки Google в освітній діяльності. Створення тестів та вмонтування у веб-сайт

04.12.2020 – Курс «Критичне мислення для освітян»

13.04 – 16.04.2021 - Підвищення кваліфікації вчителів, які навчають інформатики учнів 3-4 класів (ІІ цикл початкової освіти) за Типовою програмою «Інформатика в Новій українській школі: перезавантаження»

22.06 – 25.06.2021 - Підвищення кваліфікації вчителів предмету «Природознавство. Твої фізичні відкриття» науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» (5 клас – 2021-2022 н.р.)

конференції 2019 - Сучасний урок інформатики: методи, інструменти, результати
семінари 13-14.04.2019 - Компетентнісний  підхід у розв’язуванні задач з баз даних в СУБД Microsoft Access

26.10.2019  Підготовка учнів до олімпіади з ІТ: бази даних

вебінари 11.12.2020 Година коду 2020 з Академією цифрового розвитку
конкурси
інше
Педагогічний стаж 10 років
Кваліфікаційна категорія Спеціаліст ІІ категорії
Педагогічне звання (за наявності)
Науковий ступінь (за наявності)


Педагогічна ідея


Моя основна педагогічна ідея під час навчання інформатики – всебічний розвиток учнів, тобто, формування в учнів основних компетентностей.

На уроках в середніх та старших класах ми обговорюємо, як сьогодні можна отримати освіту після закінчення школи: перший шлях - поступити у професійно-технічні заклади, вузи, коледжі; другий - можна навчатися онлайн на різноманітних курсах та навіть в зарубіжних університетах. Таким способом можна отримати професійні навики – Hard Skills. Приклади – набір тексту на комп’ютері, знання іноземної мови, математики, програмування та ін. Ці навики можна оцінити кількісно та якісно.

При такій всезагальній доступності освіти починають цінуватися не диплом і готові знання, а Soft Skills – особисті якості, універсальні компетенції. На відмінну від Hard Skills вони не піддаються кількісному виміру. Вони залежать від характеру людини та набуваються з особистим досвідом. Приклади: комунікабельність, вміння працювати в команді, критичне мислення, емоційний інтелект та ін.

У звіті про дослідження LinkedIn Global Talent Trends сказано: hard skills приводять кандидата до дверей роботодавця, але на фініші відчиняють їх саме гнучкі навички. І тому під час вивчення тем з інформатики треба робити наголос на розвитку гнучких навичок. Наприклад, під час вивчення програмування – «дехто з вас можливо стане програмістами, але ми його не для цього вчимо, ми з ним ознайомлюємося на елементарному рівні. Під час написання і тестування програм ви вчитеся думати, вчитеся знаходити і виправляти помилки, розвиваєте творчість і креативність і т. д.»

Також існує формула 4К – це ключові навички, які допоможуть досягти успіху в будь-якій сфері:

Креативність – здатність генерувати унікальні ідеї, виходити за межі шаблонного мислення

Критичне мислення – здатність ухвалювати важливі рішення, розпізнавати маніпуляції та пропаганду, оцінювати дані й факти, відсівати зайве та робити правильні висновки.

Комунікація – здатність передавати інформацію в усній чи письмовій формі, взаємодіяти із соціумом.

Командна праця – уміння працювати в команді.

На уроках інформатики я використовую ріні методи, прийоми і форми роботи: метод аналогій, технології розвитку критичного мислення, проблемний виклад, дискусії, метод проектів та ін. Головне – не назва методу, а його доцільність, відповідність віку учнів та результативність.

Компетентнісний підхід дійсно є ефективним для роботи з усіма учнями в класі. Адже так більша частка дітей зацікавлена вивченням інформатики, і як результат – виховання успішної особистості.