Барановська Аліна Анатоліївна

Матеріал з ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прізвище, ім'я, по батькові:

Барановська Аліна Анатолівна

Барановська Аліна Анатоліївна

Місце роботи: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 29» (КЗ «ВЛ № 29»)

Посада: Вчитель музичного мистецтва

Стаж: 9 років

Мої інтереси: професійно займаюсь вокалом, активний учасник мистецьких проєктів

Мої досягнення: участь у телепроєкті  «Голос країни»,переможниця мистецького проекту «Обличчя Вінниччини»,сертифікат ТОП 100 успішних жінок

Контактна інформація:

Мобільний телефон: 0934250891

Електронна пошта: alina210892@ukr.net

Інформаційна картка

учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»

у номінації «Мистецтво»

Прізвище, ім’я, по батькові Барановська Аліна Анатоліївна
Посада Вчитель музичного мистецтва
Місце роботи (найменування закладу освіти відповідно до статуту) КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 29»

(КЗ «ВЛ № 29»)

Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вища. Магістр «Викладач вокалу» Вінницький державний педагогічний університет  ім. М. Коцюбинського; 20015 р.
Самоосвіта (за останні 3 роки) 2019 рік

-       участь та презентація вокально-хорової роботи колективу «Голоси» у семінарі «Класичний кросовер: на перехресті  жанрів»;

2020 рік

-       сертифікат національної всеукраїнської музичної спілки онлайн-вебінару для викладачів вокального мистецтва  № 60;

-       переможниця мистецького проекту «Обличчя Вінниччини»;

-       сертифікати ТОП 100 успішних жінок , «Гордість Вінниччини»;

-       свідоцтво вебінару «Онлайн-тести «На Урок» для дистанційної роботи» № B256-901465;

2020-2021рік

-       курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників  з 03.11.20 по 06.11.2020 за категорією «вчитель  музичного мистецтва» ВА02139682 063643-21;

-       свідоцтво про підвищення кваліфікації педагогічних працівників  з 09.02.21 по 12.02.2021 за категорією «вчитель музичного мистецтва» ВА02139682 058166;

2021 рік

-       сертифікат інтернаціонального вокального майстер- класу з естрадного вокального мистецтва (Україна - Іспанія);

-       сертифікат «науково-методична конференція» «Vin BOOT EduCAMP»;

Працюю над проблемою:

-       «Формування естетичних смаків учнів середньої і старшої школи  засобами  музичного мистецтва».

Педагогічний стаж 9 років
Кваліфікаційна категорія Спеціаліст першої категорії
Педагогічне звання                  

(за наявності)

-
Науковий ступінь                      

(за наявності)

-
Педагогічне кредо Вміння знаходити обдарованих дітей – талант, вміння їх вирощувати - мистецтво
         

         Хтось може сказати, що мистецтво не має такої вже великої ваги в житті людини. І дійсно, важливими є наукові розробки, винаходи, дослідження в природничих науках. Все це дає нам знання про навколишній світ, допомагає в ньому виживати і навіть, в якійсь мірі, керувати певними процесами.

         Але якщо уявити, що мистецтва ніколи не існувало? Ні пісень, ні картин, ні художніх книг, ні кіно, ні театру ... Яким тоді було б наше життя? Я впевнена, що воно було б тьмяним і сірим, безрадісним, а люди були б більше схожі на роботів.  

         Читаючи В. Сухомлинського, натрапила на рядочки: «Справжнє пізнання мистецтва починається там, де людина осягає прекрасне для себе, для повноти свого духовного життя, живе у світі мистецтва, прагне прилучитися до прекрасного». Саме бажання долучити учнів до прекрасного зробило  вибір моєї майбутньої професії.

         Чому я вирішила стати саме вчителем музичного мистецтва? Мабуть, тому, що це, на мою думку,  одна з найбільш творчих професій. Вона поєднує у собі креативність, мудріть, творчість, любов до прекрасного, можливість навчити підростаюче покоління сприймати і відчувати  найкращі зразки світового та народного мистецтва. І тут неможливо не погодитись зі словами  німецького  поета Йоганна Вольфганга Гете: «Велич мистецтва ясніше за все проявляється в музиці».

          Музика – це світ,  в якому я живу; це повітря, наповнене чарівними звуками з безліччю відтінків, яке я вдихаю на повні груди; це казка, в якій відбуваються дива.

Я - педагог …..

          В сучасних умовах, коли одним із головних завдань освіти в Україні є спрямованість на ціннісну значимість людської особистості як носія духовності, проблема художнього смаку молоді набуває особливої актуальності. Оскільки духовний потенціал людства визначається розвитком кожної окремої особистості, то формування художнього смаку школяра є одним із найважливіших завдань сучасної системи шкільної освіти.

У загальній системі всебічного розвитку особистості естетичне ставлення до життя, здатність розуміти прекрасне в діяльності і мистецтві сприяє відродженню культурних традицій і забезпечує розвиток загальної культури підростаючого покоління.

          Мистецтво дає людині можливість розкритися, показати світу свій талант, свої емоції, почуття, душу. А глядачі цінують твори мистецтва не тільки з цікавості, вони отримують від них естетичне задоволення, заряджаються енергією, позитивними емоціями.

         Моя педагогічна ідея полягає у формуванні естетичного смаку учнів, вмінні наповнювати себе   зразками світового музичного мистецтва. Тому на уроці музичного мистецтва я використовую різні методи роботи, такі як:

- Метод переконання;

- Метод художньо-виконавського аналізу;

- Метод вільних асоціацій;

- Метод «мозкової атаки»;

- Метод проблемної ситуації;

- Метод порівняння;

- Метод музичного узагальнення;

- Метод роздумів, міркування про музику.

Прийоми:

- Лови помилку;

- Щедра оцінка;

- Навчи іншого;

- Фантастичне припущення.

         Також використовую інтерактивні, дослідницькі та інформаційно-комунікативні  технології навчання,  завдяки яким учні мають можливість  бачити сучасні колективи , креативні аранжування народної та класичної музики.

Я творча особистість…..

         Мої учні - це моє натхнення, адже коли я вперше заспівала на уроці, діти запитали, чому я ще не на «Голосі країни». Тому я вирішила довести і собі і дітям, що потрібно рішуче крокувати до своєї мрії та вірити у себе.

         У 2015 році я стала учасницею телепроєкту  «Голос країни» у команді Олександра Пономарьова, де здобула величезний досвід та можливість показати, що вчитель може бути медійним обличчям, і отримала   підтримку всіх учнів нашого навчального закладу (адже вони теж були задіяні у відео зйомці,    стали частиною телевізійного  проєкту  й отримали задоволення від творчого процесу.

         Окрім основної роботи я беру участь у регіональних мистецьких проєктах та веду активну концертну діяльність. Завдяки соціальним мережам учні слідкують за моєю творчістю,  тому із задоволенням відвідують заняття хорового колективу «Голоси» та вокального ансамблю «Роксолана», художнім керівником яких я є. Адже хорове мистецтво це ще одна можливість виховувати естетичний смак та розвивати емоційний інтелект дітей.   Така творча діяльність  приносить мені величезне задоволення. Я намагаюсь творчо та нестандартно підходити до вибору репертуару колективу, роблю цікаве  для заохочення дітей  аранжування  хорових партій, підсилюю виконання творів введенням  додаткових музичних інструментів (гітара, саксофон, барабани, кахон).

        Хоровий колектив «Голоси» та ансамбль «Роксолана» є неодноразовими переможцями міських та обласних конкурсів, а солісти є переможцями всеукраїнських вокальних конкурсів.

        Підвищуючи свій професіональний рівень, намагаюся орієнтуватися в широкому спектрі сучасних інноваційних проєктів, ідей, напрямків, використовувати найефективніші освітні технології, які гарантують реалізацію творчих здібностей учнів, розвивають логічне мислення та пізнавальні інтереси школярів.

        Отже,  музика – це мистецтво самовираження. Вона буває різною, але незмінним залишається одне – вплив на людину, а саме на її емоції та почуття. Це музика змушує заплакати або посміхнутися, танцювати, співати або замислитися над певними словами, співчувати або радіти разом з іншими, – усе це може зробити музика, така різноманітна та мелодійна.